Główną zaletą Kinesiotapingu jest działanie terapii 24 godziny na dobę, czyli cały czas po założeniu aplikacji, a także po jej ściągnięciu,
Kinesiotaping to jedna z najnowszych i szybko rozwijających się metod fizjoterapii. Jeszcze nie dawno stosowana była głównie w sporcie gdzie jej zadaniem było ograniczenie ilości kontuzji , oraz terapia wspomagająca w leczeniu urazów.
Obecnie Kinesiotaping ma zastosowanie praktyczne w fizjoterapii przy każdej dysfunkcji układu mięśniowo-stawowego.
W metodzie tej stosuje się specjalne plastry nie zawierające leków, lateksu, odporny na działanie wody (możliwość kąpieli) . Plaster jest elastyczny , nie ogranicza ruchów, a parametrami zbliżony do właściwości ludzkiej skóry i może być noszony stale przez kilkanaście dni. Każda aplikacje terapeuta dobiera odpowiednio do potrzeb pacjenta.
Terapia Kinesiotaping to sensoryczne oddziaływanie plastra na organizm w celu wykorzystania jego naturalnych procesów samoleczenia.
- redukcję bólu;
- rozluźnienie napiętych mięśni (zmniejszenie nieprawidłowego napięcia i ułatwienie funkcjonowania mięśni);
- poprawa funkcji grup mięśniowych nadmiernie rozciągniętych oraz zwiększenie zakresu ruchu.
Technika ta przyczynia się do likwidacji obrzęków limfatycznych poprzez poprawę mikrokr ążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów tkankowych i stanów zapalnych oraz otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą.
- fizjoterapii sportowej
- terapii bólu
- terapii pooperacyjnej (blizny)
- drenażu limfatycznym
- problemach internistycznych
- ortopedii
- terapii bólu
- neurologii
- ginekologii (ciąża)
- pediatrii
- i w wielu innych.